Boşanmak için yapılması gerekenler aile birliğini sona erdirmek isteyen hemen her eş için önemlidir. Bilhassa boşanma sürecinin nasıl ilerlediği ile alakalı soru işaretleri olan kimseler açısından boşanma sürecini titiz bir şekilde ele almak gerektiği göz ardı edilmemelidir. İzmir Boşanma Avukatı eşliğinde süreci yönetmek mümkün olurken boşanmanın bütün detaylarını bu rehber sayesinde öğrenebilirsiniz.
Boşanma, aile birliğinin hukuki olarak dağılması konusunda tercih edilen bir uygulamadır. Bu süreçte anlaşmalı boşanma ya da çekişmeli boşanma gibi farklı uygulamalar tercih edilmektedir. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma konusunda dikkat edilmesi gereken şey sürecin doğru bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. İzmir Boşanma Avukatı bu süreçte size yardımcı olarak herhangi bir sorun yaşamadan boşanma sürecini yürütmenize yardımcı olur.

Boşanma için Hukuken Geçerli Nedenler Gerekli mi?


Boşanma sürecinin başlatılması için dilekçe vermek ve harçların yatırılması önemli olsa da davanın açılması açısından hukuki olarak geçerli bir neden sunmak önemlidir. Bu kapsamda aşağıda sıralanan detaylara göz atarak boşanma süreçlerini değerlendirmelisiniz.
Hayata Kast
Haysiyetsiz Yaşam Sürme
Kötü Muamele
Küçük Düşürücü Suç İşleme
Onur Kırıcı Davranış
Zina
Boşanma için özel nedenler şeklinde sıralanan bu hallere ek olarak genel boşanma nedenleri de değerlendirilmektedir. Ancak genel nedenler ile boşanma daha zorlu bir sürece işaret edebilmektedir. Bu nedenle de boşanma için dava açarken tüm ihtimalleri dikkate alarak hareket etmekte yarar vardır.

Boşanma Davası Açarken Gerekli Evraklar


Eşler arasındaki hukuki ilişkinin sonlandırılması amacıyla açılacak boşanma davalarında aşağıda sıralanan belgelerin mahkemeye ibraz edilmesi önemlidir. Bu doğrultuda boşanma sürecini yürütmek çok daha kolay olacaktır.
Boşanma dava dilekçesi
Kimlik ya da pasaport
Avukat vekâletnamesi
Dava dilekçesi ve ekler
Anlaşmalı boşanma durumunda anlaşma protokolü.
İzmir Boşanma Avukatı, belgelerin ibrazı ve boşanma sürecinin kontrol edilmesi konusunda üzerine düşeni titiz bir şekilde yapmaktadır. Bu çerçevede herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan boşanmanın gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Siz de hukuki danışmanlık almak ve dava sürecini yürütmek adına İzmir Boşanma Avukatı ayrıcalıklarını değerlendirin!