Hukuk bilimi bilindiği üzere canlı ve dinamik bir bilim dalıdır. Hukuk Bilimi ise sadece hukukçulardan oluşmaz. Diğer disiplinlerden de yararlanarak Multidisipliner bir alan olarak bilim dalları arasında yerini alınır. Sürekli değişken bir bilim dalı olması nedeniyle de üniversitelerde öğrendiğimiz bilgiler malesef zamanla eskileşir ve hukuk tarihindeki yerini alır sadece bir tarih notuna dönüşür.

Bu nedenle hukukçuların güncel yargı ve öğreti kararları ile kendini sürekli güncellemesi gerekmektedir. Bu bilgilere de ulaşmak dünyada ve ülkemizde artık çok kolay ve ücretsiz hale gelmiştir. Fakat, ortaya çıkan bu bilgi yığını içerisinde gerekli bilgiyi tasniflemek ve kullanmak zorlaşmıştır. Bilgiye ulaşmanın kolay fakat sentezlemenin zor olduğu günümüzde Aslan Hukuk olarak eğitimsel faaliyetlerimizi genç meslektaşlarımız ve hukuk fakültesi öğrencileri için sosyal medya mercilerine taşımış bulunmaktayız. Ülkenin toplumsal bilincinin de gelişmesi için özellikle herkese açık yayınlanan bilgilerin tasniflenmesi tarafımızca gerçekleştirilmekte ve sizlerle aşağıda belirttiğim linkler aracılığıyla paylaşılmaktadır. Görüş ve önerilerinizi mail ve yorum üzerinden tarafımla paylaşmanız durumunda bu hususta tarafımca dikkate alınacaktır. Saygılarımla...

YASAL UYARI
Bu internet sitesindeki bilgiler yalnızca bilgi verme amaçlı olarak hazırlanmış olup herhangi bir şekilde hukuki görüş olarak kullanılmamalıdır. Bu site ve içerdiği bilgiler avukat-müvekkil ilişkisi kurmak amacı ile tasarlanmamıştır. Bu kapsamda, bu sitedeki bilgileri kullanarak herhangi bir karar vermeden veya harekete geçmeden önce yetkili kişilere yasal danışmanlık için başvurmanız gerekmektedir.